برگزاری نمایشگاه آلبالو و محصولات بومی،محلی شهر زازران

 

برگزاری نمایشگاه آلبالو و محصولات بومی،محلی شهر زازران

یدالله مومن زاده شهردار زازران با اعلام اینکه درراستای معرفی این محصول  با ارزش  اولین  نمایشگاه آلبالو و محصولات بومی،محلی شهر زازران برگزار شد افزود : این نمایشگاه به همت شهرداری و شورای اسلامی برگزار شد که این نمایشگاه در راستای کمک به توان مندی و خودباوری باغدران شهر مرواریدهای سرخ است .

برگزاری نمایشگاه آلبالو و محصولات بومی،محلی شهر زازران

علی ساعدی سرپرست فرمانداری فلاورجان نیز در افتتاح این نمایشگاه عنوان کرد :برپایی چنین نمایشگاه هایی می تواند در معرفی ظرفیتها و پتانسیل های شهر موثر  و هویت  ایرانی اسلامی و بومی محلی  هر شهر را به دیگرا ن معرفی نماید.
توسعه صنایع تبدیلی و توجه به صادرات آلبالو برای کمک به باغداران 
آلبالو میوه ای خوشمزه با خواص فراوان است که در سال های گذشته تا کنون با توجه به وجود دلال ها و هزینه های زیاد دستمزد، نتوانسته قیمت واقعی خود را در بازار پیدا کند.کشاورزان و تولید کنندگان این میوه خوشمزه با توجه به خشکسالی های اخیر حال و روز مناسبی ندارند به طوری که از وضعیت موجود ناراضیتی و از مسئولان تقاضای همکاری و حمایت جدی دارند.
شایان ذکر است که آلبالو در ۵ درصد مواقع به مصرف تازه خوری و ۹۵ درصد به صنایع تبدیلی و تولید نوشیدنی و مربا اختصاص می یابد که توسعه صنایع تبدیلی و توجه به صادرات مناسب میتواند در رونق این محصول و بازده اقتصادی تاثیر مثبت داشته باشد.
در شرایط فعلی و برای حفظ باغات بویژه آلبالو این ” مروارید سرخ ” ضروری است برنامه مناسب برای ایجاد صنایع تبدیلی داشت تا روزنه های امید بیشتر در زندگی و آینده کشاورزان و باغداران شهرستان فلاورجان حاصل شود.

همچنین ببینید

آماده سازی جشن وسفره اطعام یک کیلومتری غدیر ۱۴۰۳

آماده سازی محیط دبیرستان شهید باهنر برای جشن وسفره اطعام یک کیلومتری ،توسط پرسنل شهرداری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *